Menu

Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański w Wiedniu

Informations
Collection: 1998
Available languages: PL
Archive description
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_3_1998_985
Title:
Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański w Wiedniu
Date:
1998-06-21
Place:
Wiedeń
Category:
Austria 1998
Content of the document

Na zakończenie tej wzruszającej uroczystości nasze myśli zwracają się ku Maryi, Magna Mater Austriae. Od stuleci lud austriacki zawierza się Jej opiece, kryjąc się pod osłoną Jej płaszcza. Także trzej nowi błogosławieni powierzali siebie i swoje modlitwy Jej macierzyńskiemu wstawiennictwu. Przyjęli swoje posłannictwo, wypowiadając to samo «tak», którym Maryja odpowiedziała na zwiastowanie anielskie.

Błogosławiony ks. Antoni Maria Schwartz powiedział «tak» wyzwaniom codziennego życia, z jakimi zetknął się w swojej pracy duszpasterskiej wśród robotników.

Błogosławiony Jakub Kern, kapłan, powiedział «tak» chorobie i cierpieniu, które dotknęły go mimo młodego wieku.

Błogosławiona s. Restytuta Kafka powiedziała «tak» w obliczu krzyża, który nie był dla niej tylko ozdobnym przedmiotem, ale nadał kształt jej życiu.

Trzej nowi błogosławieni niech będą dla was wszystkich orędownikami i wzorem, byście umieli powiedzieć «tak» na tej drodze, którą Bóg chce przemierzyć z każdym z was.

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Ojciec Święty pozdrowił w różnych językach pielgrzymów przybyłych z sąsiednich krajów. Po polsku powiedział:

Pozdrawiam serdecznie również obecnych na tej Mszy św. moich rodaków, mieszkających w Austrii oraz tych, którzy przybyli z Polski. Niech wstawiają się za wami nowi błogosławieni, którzy dzisiaj zostali wyniesieni do chwały ołtarzy. Idźcie ich śladami, wpatrujcie się w ich życie, naśladujcie ich czyny!