Rewolucja z Ducha - odc. 9, cz. 2. Rozmowa Tomasza Terlikowskiego z Ewą Czaczkowską

Informations
Collection: Rewolucja z Ducha
Available languages: PL
Archive description
Minutage
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code: 419/II/2/RD/10_2
Owner signature: RD_10_2
Title: Rewolucja z Ducha - odc. 9, cz. 2. Rozmowa Tomasza Terlikowskiego z Ewą Czaczkowską
Date: 2009-06-10
Size and medium: 22,70 MB; MP3
Creator's name: Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository: Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
Kontynuacja rozmowy Tomasza Terlikowskiego i Ewy Czaczkowskiej o relacji między kard. Stefanem Wyszyńskim i kard. Karolem Wojtyłą. W drugiej części audycji m.in.. o obchodach Millenium Chrztu Polski oraz podejściu do reform Soboru Watykańskiego II.
FILMED AT:
Warszawa, studio Rajmedia
RECORDING DURATION:
00:16:35
JOURNALIST:
Tomasz Terlikowski
Short biographical note:
EWA CZACZKOWSKA - polska historyk, dziennikarka, publicystka i biografistka. Była publicystka dziennika „Rzeczpospolita” (1990-2013). OD 2010 r. jest prezesem zarządu Fundacji Areopag XXI i założycielką portalu internetowego Areopag21.pl. Współpracuje z tygodnikami „Gość Niedzielny”, „Do Rzeczy”, a także „Idziemy” oraz kwartalniku „Homo Dei”. Jest autorką książek biograficznych dotyczących osób związanych z Kościołem Rzymskokatolickim, w tym ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, św. Faustyny Kowalskiej, błog. ks. Jerzego Popiełuszki; za swoje publikacje była trzykrotnie wyróżniana nagrodą „Feniks” przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
Thematic scope:
Wielka Nowenna i obchody milenijne w 1966 r. - ich wpływ na społeczeństwo. Ocena stanu Kościoła w pismach Prymasa. Różnice postaw wobec reform soborowych między Prymasem i kard. Wojtyłą.