Menu

Rewolucja z Ducha - odc. 13, cz. 3. Rozmowa Tomasza Terlikowskiego z Grzegorzem Polakiem

Informations
Collection: Rewolucja z Ducha
Available languages: PL
Archive description
Minutage
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
419/II/2/RD/14_3
Owner signature:
RD_14_03
Title:
Rewolucja z Ducha - odc. 13, cz. 3. Rozmowa Tomasza Terlikowskiego z Grzegorzem Polakiem
Date:
2009-06-14
Size and medium:
24,10 MB; MP3
Creator's name:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
W trzeciej części audycji Tomasz Terlikowski i Grzegorz Polak kontynuują temat skuteczności działań Jana Pawła II w dialogu ekumenicznym. Rozmawiają również o maryjności Papieża, jego stosunku do III tajemnicy fatimskiej i zamachu na jego życie.
FILMED AT:
Warszawa, studio Rajmedia
RECORDING DURATION:
00:17:36
JOURNALIST:
Tomasz Terlikowski
Short biographical note:
GRZEGORZ POLAK - dziennikarz telewizyjny, publicysta, autor wielu książek na temat Jana Pawła II, były dziennikarz m.in. "Więzi", "Gazety Wyborczej" i Religia TV. Jest absolwentem Akademii Teologii Katolickiej, gdzie studiował historię Kościoła. W latach 1993-99 kierował działem krajowym Katolickiej Agencji Informacyjnej. W roku 1999 został redaktorem naczelnym ilustrowanego dwutygodnika „Jan Paweł II – Kolekcja" (obecnie: „Księga Świętych”). Autor pierwszego w Polsce leksykonu „Kto jest kim w Kościele”. Autor, współautor i redaktor ponad dwudziestu książek o tematyce ekumenicznej, hagiograficznej oraz poświęconych pontyfikatowi Jana Pawła II. Laureat Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka (1980) oraz dwóch wyróżnień: „Serce dla serc" (1992) i Nagrody im. Brata Alberta (2001).
Thematic scope:
Skuteczność prymatu honorowego w praktyce. Maryjność Papieża i utożsamienie się z wypełnieniem III tajemnicy fatimskiej. Chybiony strzał Ali Agcy. Przełom psychologiczny w dialogu ekumenicznym zasługą Jana Pawła II. Przykłady pozytywnego wpływu Papieża na ożywienie tego dialogu. Zmiana w relacjach Kościoła katolickiego z mariawitami i kościołem polsko-katolickim.