Menu

Przemówienie podczas spotkania z chorymi w Lourdes

Informations
Collection: 2004
Available languages: PL
Archive description
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_3_2004_1318
Title:
Przemówienie podczas spotkania z chorymi w Lourdes
Date:
2004-08-14
Place:
Lourdes
Category:
Lourdes (Francja) 2004
Subtitle:
Jestem z wami
Content of the document

Przybywając do Groty Massabielskiej, pragnę w pierwszej kolejności pozdrowić chorych, którzy coraz liczniej udają się do tego sanktuarium, towarzyszące im osoby oraz tych, którzy opiekują się chorymi, a także ich rodziny.

Jestem z wami, drodzy bracia i siostry, jako pielgrzym zdążający do Maryi Dziewicy; przyłączam się do waszych modlitw i podzielam wasze nadzieje; podobnie jak wy przeżywam okres życia naznaczony cierpieniem fizycznym, jednak nie mniej owocny w przedziwnym zamyśle Boga. Razem z wami modlę się za tych, którzy polecili się naszej modlitwie.

W mojej posłudze apostolskiej zawsze pokładałem wielką ufność w ofierze, modlitwie i poświęceniu osób cierpiących. Proszę was, byście zjednoczyli się ze mną w czasie tej pielgrzymki, by przedstawić Bogu, przez wstawiennictwo Maryi Panny, wszystkie intencje Kościoła i świata.

Drodzy chorzy bracia i siostry, chciałbym was uściskać serdecznie, każdego z osobna, i powiedzieć, jak bardzo jesteście mi bliscy i że solidaryzuję się z wami. Czynię to w duchu, zawierzając was matczynej miłości Matki Pana i prosząc Ją, by wyjednała dla was błogosławieństwa i pociechę swojego Syna Jezusa.