Menu

Przemówienie do Jasira Arafata w Betlejem

Informations
Collection: 2000
Available languages: PL
Archive description
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_3_2000_1038
Title:
Przemówienie do Jasira Arafata w Betlejem
Date:
2000-03-22
Place:
Betlejem
Category:
Ziemia Święta 2000
Context:
Przed odlotem z Betlejem na lądowisku helikopterów Ojca Świętego pożegnał przewodniczący Samorządu Palestyńskiego Jasir Arafat. Zwracając się do niego papież powiedział poniższe przemówienie.
Content of the document

Ekscelencjo!

Cieszę się, że miałem sposobność raz jeszcze podziękować panu i odwzajemnić wizytę, jaką złożył mi pan w Watykanie. Dziękuję za serdeczne przyjęcie. Jest to ważny moment w procesie budowania pokoju w tym regionie. Wiele już dokonano, ale wiele jeszcze pozostaje do zrobienia, aby wszystkie narody regionu mogły żyć w zgodzie, opartej na poszanowaniu praw i godności wszystkich.

Nasze dzisiejsze spotkanie jest potwierdzeniem, że Kościół katolicki będzie nieustannie dążył do pokoju na Bliskim Wschodzie jako partner wszystkich ludów. Kościół rozumie aspiracje różnych narodów i konsekwentnie głosi, że tylko dzięki dialogowi te aspiracje mogą się urzeczywistnić, miast pozostać tylko marzeniem. Jestem wdzięczny za uznanie, jakie mi dziś tutaj okazaliście. Wiem, że wy także jesteście przekonani, iż tylko cierpliwy i odważny dialog otworzy drogę do przyszłości, jakiej wasz naród ma prawo oczekiwać. Powierzając to wielkie wyzwanie Wszechmogącemu Bogu, modlę się o obfite błogosławieństwo niebios dla pana, pańskiej rodziny i dla narodu palestyńskiego.