Menu

Przemówienie do delegacji włoskich zakładów Ferrari

Informations
Collection: 2005
Available languages: PL
Archive description
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_5_2005_1218
Title:
Przemówienie do delegacji włoskich zakładów Ferrari
Date:
2005-01-17
Place:
Rzym
Category:
Przemówienia
Subtitle:
Ukazujcie wartości sportu
Persons index:
Geographical index:
Date:
Make comments
Content of the document

Drodzy Bracia i Siostry!

1. Z radością przyjmuję każdego z was, przedstawicieli wielkiej «rodziny» Ferrari, która na przestrzeni lat zebrała liczne sukcesy i trofea. W szczególności gratuluję wam zwycięstwa w ostatnich mistrzostwach świata.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich: kadrę kierowniczą, kierowców i techników, którzy przybyli, by przekazać mi model samochodu Formuły 1. Pozdrawiam w szczególności prezesa Lucę di Montezemolo i dziękuję mu za słowa, jakie skierował do mnie w waszym imieniu. Serdeczną myślą obejmuję załogę, robotników i tych, którzy w Maranello łączą się z nami za pośrednictwem telewizji. Niech do wszystkich dotrą moje najserdeczniejsze pozdrowienia.

2. Drodzy przyjaciele z zakładów Ferrari! Wasza obecność jest dla mnie okazją, aby przypomnieć, jak ważną rolę odgrywa sport, również w dzisiejszym społeczeństwie. Kościół uznaje uprawianie sportu, gdy odbywa się ono z pełnym poszanowaniem zasad, za ważne narzędzie wychowawcze, zwłaszcza dla młodych pokoleń.

Ferrari ponadto, jak przed chwilą powiedział wasz prezes, stanowi szczególną «wspólnotę ludzi», między którymi istnieje wielkie porozumienie. Swoje znaczące osiągnięcia sportowe i przemysłowe zawdzięcza ona przede wszystkim entuzjazmowi, jaki rodzi się z ducha wspólnoty. Moi drodzy, dbajcie o utrzymanie tego stylu pracy, a stały rozwój w klimacie solidarności uczyńcie jednym z waszych głównych celów. Dzięki temu będziecie szerzyć wartości sportu, a jednocześnie przyczynicie się do budowy społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i solidarnego.

3. Wyrażając te życzenia, zapewniam was i wasze rodziny o szczególnej pamięci w modlitwie i z radością udzielam wszystkim mojego błogosławieństwa.