Menu
Archive description
Transcription
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
419/I_1_4_322
Owner signature:
W/322/09/MD/308
Title:
Prof. Jerzy Gałkowski o bp. Wojtyle
Date:
2009-05-28
Size and medium:
356 MB; MP4
Creator's name:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
INFORMACJE O ROZMÓWCY:
Jerzy Gałkowski (ur. W 1937 r. w Jutrosinie) – filozof. Kierownik Katedry Etyki Społecznej i Politycznej na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Studia filozoficzne odbył na KUL-u (1956-61). W latach 1968-72 był członkiem Komitetu Dyrekcyjnego Bureau Internationale Catholique de l‘Enfance. Członek Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II KUL. Przewodniczący Rady Programowej Radia Lublin SA (1995-2004), członek: polskiej sekcji UNESCO, Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej (Lublin) oraz Towarzystwa Naukowego KUL. W latach 1980-81 zaangażowany w tworzenie i działanie Wszechnicy „Solidarności” w Lublinie.
Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na: podstawowych zagadnieniach etyki i jej historią; filozofii człowieka, filozofii społecznej, filozofii polityki oraz pracy.
Poznał bp. Wojtyłę w czasie studiów na KUL. Uczestniczył w obozach filozoficznych w Świętej Lipce, na które przyjeżdżał Wojtyła.
FILMED AT:
Lublin
RECORDING DURATION:
00:35:18
JOURNALIST:
Sławomir Dynek
CAMERAMAN:
bd.
Summary:
Karol Wojtyła jako wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: sposób prowadzenia wykładów, kontynuacja nauki w terenie podczas wycieczek górskich, egzaminy i seminaria u Wojtyły, wyjazdy do niego do Krakowa.
Turystyka i wyjazdy na narty jako sposób Wojtyły na odzyskiwanie sił. Praca naukowa w samochodzie.
Czas spędzany ze studentami. Wyprawy turystyczne w Wojtyłą, śpiewy przy ognisku i rozmowy naukowe.
Zabawa z synem pana Gałkowskiego.