Menu

Prof. Andrzej Szczeklik o cierpieniu Jana Pawła II

Informations
Collection: Academics
Available languages: PL
Archive description
Transcription
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code: 419/I/1/8/351
Owner signature: W/351/10/W/HD29
Title: Prof. Andrzej Szczeklik o cierpieniu Jana Pawła II
Date: 2010-03-04
Size and medium: 3,44 GB; MP4
Creator's name: Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository: Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
FILMED AT:
Kraków
RECORDING DURATION:
00:19:46
JOURNALIST:
Marcin Witan
CAMERAMAN:
Marek Kleban
Short biographical note:
Andrzej Szczeklik (1938 - 2012) – lekarz-naukowiec, profesor Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarz eseista i filozof medycyny, wiceprezes Polskiej Akademii Umiejętności, animator Akademii Młodych „PAUeczka Akademicka”. Zajmował się pracą naukową z zakresu kardiologii i pulmonologii.
Porusza temat cierpienia w nauczaniu Jana Pawła II. Choroba i cierpienie, które się z nią wiąże, interesowały papieża jeszcze zanim został przez nie osobiście doświadczony. Przy tej okazji profesor Szczeklik zastanawia się nad przypadkami medycznymi, których tłumaczenie przysparza wielu wątpliwości oraz nad niezbadanymi możliwościami ludzkiego organizmu.
Summary:
Spotkanie z Papieżem i zadane pytanie. Choroby Papieża i Jego bardzo intensywny plan dnia i zaangażowanie. Temat cierpienia w nauczaniu Jana Pawła II. Żądania ustąpieni Papieża, artykuł rozmówcy, refleksje o starości w dzisiejszym świecie. Niewytłumaczalne uzdrowienie Jerzego Turowicza po telefonie od Papieża. Ograniczenia medycyny i wpływ czynników ponadnaturalnych. Wizyty Papieża w Polsce jako słupy milowe.