Menu

O. Stanisław Jaromi o franciszkanach i ekologii w kontekście pontyfikatu Jana Pawła II

Informations
Collection: Academics
Available languages: PL
Archive description
Transcription
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
419/I_1_8_373
Owner signature:
W/373/15/G/HD46
Title:
O. Stanisław Jaromi o franciszkanach i ekologii w kontekście pontyfikatu Jana Pawła II
Date:
2015-06-30
Size and medium:
2,05 GB; MP4
Creator's name:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
FILMED AT:
bd.
RECORDING DURATION:
00:31:15
JOURNALIST:
Paweł Gierech
CAMERAMAN:
Artur Dusza
Short biographical note:
O. Stanisław Jaromi OFM Conv. - doktor filozofii, od lat zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu - REFA. Pracował duszpastersko w Czechach oraz w międzynarodowych centrach franciszkanów w Asyżu, Rzymie i Krakowie; obecnie mieszka w Radomsku.
Zainteresowany nauczaniem Jana Pawła II nt. ekologii. Autor książki "Ecologia humana - chrześcijańska odpowiedź na kryzys ekologiczny".
Summary:
Spotkania młodzieży z Janem Pawłem II pod oknem na ul. Franciszkańskiej 3. Udział franciszkanów w organizacji pielgrzymek papieskich. Bazylika franciszkanów jako miejsce związane z Karolem Wojtyłą. Pielgrzymka do Polski w 1991 roku. Męczeńska śmierć dwóch polskich franciszkanów w Peru 9 sierpnia 1991 roku: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Pielgrzymki Jana Pawła II do Czech w 1990 i 1995 roku. Pielgrzymka do Polski w 1999 roku i katecheza o ekologii w Zamościu. Ruch Ekologiczny świętego Franciszka z Asyżu, jako odpowiedź na nauczanie Papieża na temat ekologii oraz katolickiej nauki społecznej.