Menu

Ks. Henryk Kietliński SAC wspomina Jana Pawła II cz.2

Informations
Archive description
Transcription
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
419/I_1_7_245_b
Owner signature:
W/245/08/S/232-233
Title:
Ks. Henryk Kietliński SAC wspomina Jana Pawła II cz.2
Date:
2008-12-08
Size and medium:
2,19 GB; MP4
Creator's name:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
FILMED AT:
Warszawa
RECORDING DURATION:
00:24:59
JOURNALIST:
Tomasz Sobiecki
CAMERAMAN:
Jakub Górajek
Short biographical note:
Ksiądz Henryk Kietliński (1932-2017), pallotyn, w latach 1978-1984 prowincjała polskiej prowincji pallotynów. Mieszkał w Rzymie w latach 70. Wspomina jak witano prymasa Stefana Wyszyńskiego i kard. Wojtyłę, którzy odwiedzali Rzym; jak chciał zaprosić kard. Wojtyłę na wystawę książek Pallotinum oraz o rekolekcjach, które krakowski metropolita głosił na Pawła VI.
Ponadto mówi o tym, jak koncelebrował mszę św. z Janem Pawłem II w Watykanie - opisuje sposób przeżywania liturgii przez Papieża. Przytacza także swoją rozmowę z gen. Jaruzelskim na temat Jana Pawła II.
Summary:
Przyjazdy do Rzymu kardynała Stefana Wyszyńskiego i kardynała Karol Wojtyły i ich powitania na dworcu. Wystawa książek wydawnictwa Pallottinum zorganizowana w Rzymie i próba zaproszenia na nią Karola Wojtyłę. Głoszenie rekolekcji dla pracowników Kurii Rzymskiej.
Obserwowanie z bliska sposobu celebrowania Mszy św. w kaplicy papieskiej – od przygotowania do dziękczynienia. Zaproszenie Ojca Świętego do przyjazdu do Polski. Rozmowa z Wojciechem Jaruzelskim dotycząca Jana Pawła II.