Menu

Rozważanie podczas modlitwy Anioł Pański w ŚDM w 2002 r.

Informations
Collection: 2002
Available languages: PL
Archive description
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_4_2002_715
Title:
Rozważanie podczas modlitwy Anioł Pański w ŚDM w 2002 r.
Date:
2002-07-28
Place:
Toronto
Category:
XVII ŚDM 2002 - Toronto, Kanada
Persons index:
Geographical index:
Date:
Make comments
Content of the document

Kończymy tę wspaniałą celebrację Eucharystii „Aniołem Pańskim” – modlitwą do Maryi, Matki Odkupiciela.

Jej to powierzam owoce tego Światowego Dnia Młodzieży, które w swoim czasie z Jej pomocą mogą być wydane. Niech ten Światowy Dzień Młodzieży rozbudzi uwagę duszpasterską kierowaną do młodzieży w Kanadzie. Niech entuzjazm tej chwili stanie się iskrą, która jest potrzebna, aby rozpocząć nową erę dawania świadectwa Ewangelii!

Pragnę oficjalnie oznajmić, że następny Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Kolonii w Niemczech.

We wspaniałej Katedrze w Kolonii złożone są relikwie Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy podążając za gwiazdą dotarli do Chrystusa. Jako pielgrzymi rozpoczynacie swoją duchową pielgrzymkę do Kolonii już dzisiaj. Chrystus oczekuje tam na was na Dwudziestym Światowym Dniu Młodzieży.

Niech Maryja Dziewica, nasza Matka w naszym pielgrzymowaniu wiary, będzie zawsze z wami.

Angelus Domini nuntiavit Mariae… (Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi)

Po modlitwie

Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego Światowego Dnia Młodzieży: mieszkańcom Toronto, wolontariuszom, policji, straży pożarnej, burmistrzowi miasta oraz przedstawicielom rządu kanadyjskiego wszystkich szczebli.

Z serca płynące pozdrowienia kieruję do przedstawicieli innych Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich tutaj reprezentowanych oraz do wyznawców innych religii.

Życzę Wam wszystkim tutaj zgromadzonym, aby to wszystko, co stało się Waszym udziałem podczas tych dni wypełnionych wiarą i świętowaniem, przyniosło obfite owoce oddania i świadectwa. Obyście na zawsze zachowali wspomnienia z Toronto!

Szczególnie słowo podziękowań kieruję do kardynała Ambrozica, arcybiskupa Toronto, do Konferencji Episkopatu Kanady oraz do Komitetu Organizacyjnego. Moje podziękowania kieruje do Papieskiej Rady ds. Świeckich i składam je na ręce jej Przewodniczącego, kardynała Jamesa Francisa Stafforda.

Pozdrawiam kardynałów i biskupów, którzy przybyli tu ze wszystkich części świata, jak również księży, diakonów oraz osób duchownych, spędzających te dni wspólnie z młodzieżą.

Przygotowując się do powrotu do domów, cytuję słowa św. Augustyna: “Byliśmy szczęśliwi razem dzieląc się światłem, w którym przebywaliśmy. Naprawdę cieszyliśmy się czasem spędzonym razem. Naprawdę się radowaliśmy. Ale gdy mamy siebie nawzajem, nie zostawiajmy Go samego.” (In Io. ev tr., 35,9).

Składam podziękowania młodzieży hiszpańskojęzycznej. Nie obawiajcie się odpowiedzieć obficie na wezwanie Pana. Niech wasza wiara zalśni przed obliczem świata. Niech wasze czyny ukażą wasze oddanie zbawczemu przesłaniu Ewangelii.

Droga młodzieży portugalska: Światowy Dzień Młodzieży nie kończy się tutaj; będzie on nadal trwał w waszym życiu jako wolność w Chrystusie. Bądźcie solą! Bądźcie światłem w otaczającym Was świecie!

Droga młodzieży włoska: Podtrzymujcie w sobie dar wiary, która umacniała Was przez te dni. Kościół potrzebuje Waszego oddania. Do zobaczenia w Rzymie.

Drodzy przyjaciele z Niemiec: Wam przypadł szczególny obowiązek podtrzymywania ducha Światowych Dni Młodzieży, abyście mogli przygotować się na spotkanie w Kolonii w 2005 r. Pracujcie, aby zbudować cywilizację miłości i sprawiedliwości. Niech wasze światło prowadzi wielu pozostałych do Chrystusowego Królestwa świętości, prawdy i sprawiedliwości.

Moje myśli wędrują do naszej polskiej ojczyzny, którą wkrótce ponownie odwiedzę. Nigdy nie utraćcie Waszego chrześcijańskiego dziedzictwa. To w nim odnajdziecie mądrość i odwagę, której potrzebujecie, by sprostać wielkim wyzwaniom moralnym i etycznym naszych czasów. Powierzam Was opiece naszej Jasnogórskiej Pani.