Menu

Relacja kard. Wojtyły z pobytu w Rzymie i spotkania z Pawłem VI - Humanae vitae, beatyfikacje Polaków, posiedzenie Consilium de Laicis.

Archive description
Transcription
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
AAW SPP_II_22_38B
Title:
Relacja kard. Wojtyły z pobytu w Rzymie i spotkania z Pawłem VI - Humanae vitae, beatyfikacje Polaków, posiedzenie Consilium de Laicis.
Date:
1968
Size and medium:
9,44 MB; MP3
Creator's name:
Archidiecezja Warszawska
Repository:
Archiwum Archidiecezjalne Warszawskie
Content:
Nagranie audio z zarejestrowanym fragmentem relacji kard. Karola Wojtyły wygłoszonej na posiedzeniu Konferencji Episkopatu Polski. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie, w dniach 22-23 października 1968 roku. Wypowiedź dotyczy spotkania z papieżem Pawłem VI - omówienie spraw związanych z encykliką „Humanae vitae”, beatyfikacje Polaków, posiedzenie Consilium de Laicis. Nagranie zostało pierwotnie zapisane na analogowej taśmie magnetofonowej.
FILMED AT:
Warszawa
RECORDING DURATION:
00:06:52
AUTHOR:
b.d.
Summary:
Relacja kard. Wojtyły z pobytu w Rzymie - relatio ad limina. Zrelacjonowanie rozmów z Pawłem VI na temat beatyfikacji Polaków w tym Maksymiliana Marii Kolbego, królowej Jadwigi Andegaweńskiej, Alberta Chmielowskiego. Omówienie udziału w czwartej sesji plenarnej Consilium de Laicis (rady świeckich), informacja o udziale nowych przedstawicieli laikatu. Sprawa różnego przyjęcia i oceny encykliki „Humanae vitae” w krajach bogatego zachodu i w przeludnionych krajach trzeciego świata. Omówienie kwestii powołania grupy do spraw młodzieży, która miałaby się zająć niepokojami obecnego pokolenia ludzi młodych, w szczególności studentów.