Menu

List do maronickiego patriarchy Antiochii w Libanie, kard. Nasrallaha Pierre'a Sfeira, w sprawie sytuacji w Libanie

Informations
Collection: 2000
Available languages: PL
Archive description
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_6_2000_909
Title:
List do maronickiego patriarchy Antiochii w Libanie, kard. Nasrallaha Pierre'a Sfeira, w sprawie sytuacji w Libanie
Date:
2000-05-24
Place:
Rzym
Category:
Listy
Subtitle:
dla wyrażenia solidarności z libańską społecznością chrześcijańską
Context:
24 maja Ojciec Święty skierował list do kard. Nasrallaha Pierre'a Sfeira, maronickiego Patriarchy Antiochii w Libanie, aby wyrazić solidarność ze społecznością chrześcijańską tego kraju i zaapelować do wszystkich przywódców o poszanowanie praw jednostek i narodów. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie listu, zredagowanego w języku francuskim.
Content of the document

Wielce Błogosławiony
Kard. Nasrallah Pierre Sfeir
Maronicki Patriarcha Antiochii

Powiadomiony o wydarzeniach dokonujących się w waszym kraju, pragnę przekazać wam wyrazy solidarności i wezwać wszystkich chrześcijan do solidarności z narodami południowego Libanu, które lękają się o swoją przyszłość ze względu na sytuację, jaka wytworzyła się w ostatnich dniach.

Czuję się zmuszony przypomnieć wszystkim przywódcom o kategorycznym obowiązku poszanowania praw jednostek i narodów oraz powstrzymania się od działań, które mogłyby zagrozić życiu ludzi lub zgodnemu współistnieniu różnych społeczności.

Proszę Boga o oświecenie serc i umysłów, tak aby całej ludności cywilnej zostały oszczędzone kolejne masakry oraz by zagwarantowana została suwerenność poszczególnych krajów, dzięki czemu każdy będzie mógł patrzeć w przyszłość z większą nadzieją.

Jako zadatek Bożej pociechy przesyłam Apostolskie Błogosławieństwo Waszej Eminencji i wszystkim wiernym chrześcijanom, prosząc Boga, aby udzielił bogactwa swoich łask wszystkim Libańczykom.

Watykan, 24 maja 2000 r.