Menu

List do arcybiskupa Addis Abeby Berhane'a-Yesusa Demerewa Souraphiela w sprawie wojny między Etiopią i Erytreą

Informations
Collection: 2000
Available languages: PL
Archive description
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_6_2000_910
Title:
List do arcybiskupa Addis Abeby Berhane'a-Yesusa Demerewa Souraphiela w sprawie wojny między Etiopią i Erytreą
Date:
2000-05-23
Place:
Rzym
Category:
Listy
Subtitle:
z powodu wojny między tymi dwoma krajami
Content of the document

Czcigodny Brat
Abp Berhane-Yesus Demerew Souraphiel
Ordynariusz Addis Abeby
Przewodniczący Konferencji
Episkopatu Etiopii i Erytrei

W tej godzinie próby jestem szczególnie blisko wszystkich biskupów Konferencji Episkopatu Etiopii i Erytrei oraz wiernych powierzonych ich pasterskiej pieczy.

W sytuacji, gdy konflikt zaostrza się, a niewinni ludzie, już wcześniej cierpiący głód i niedostatek, muszą opuszczać swoje domy i ziemię, mam obowiązek zwrócić się z prośbą do sprawujących władzę, aby oszczędzili im dalszych cierpień oraz by ponownie zagwarantowali nienaruszalność terytorialną waszych krajów. Codziennie proszę Boga, aby ludzie dobrej woli podjęli na nowo dialog, respektując zasady prawa międzynarodowego, oraz by poddali się kierownictwu ducha mądrości Bożej, dzięki czemu staną się narzędziami pokoju.

Pragnę was zapewnić, że Stolica Apostolska będzie nadal apelować do społeczności międzynarodowej o pomoc w poszukiwaniu rozwiązań, które pozwolą na zaprzestanie walk i dostarczenie pomocy humanitarnej.

Afryka ma prawo do pokoju i solidarności, zwłaszcza wasze dwa kraje, które dziedziczą bogatą tradycję chrześcijańskiej kultury i przez długi czas żyły we wzajemnym szacunku i zgodzie.

Wszystkich was serdecznie pozdrawiam w Panu i udzielam wam Apostolskiego Błogosławieństwa jako zadatku pokoju w naszym zmartwychwstałym Zbawicielu.

Watykan, 23 maja 2000 r.