Informacje
Zbiór: Archiwum Akt Nowych
Dostępne języki: PL
Opis archiwalny
Prawa autorskie
Notatki
Opis archiwalny
Identyfikacja:
Sygnatura obiektu: AAN 2/1102/0/7.4.7/3929/k. 141-148
Tytuł: Informacja o ingerencjach dokonanych w publikacjach związków i stowarzyszeń wyznaniowych w październiku 1983 r.
Data: 1983-11-23
Rozmiar i nośnik: 8 kart; papierowe dokumenty archiwalne
Repozytorium: Archiwum Akt Nowych
Zawartość: Informacje Departamentu Informacji i Nadzoru Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Warszawie o bieżących ingerencjach wprowadzonych w roku 1983. Informacja o ingerencjach dokonanych w publikacjach związków i stowarzyszeń wyznaniowych w październiku 1983 r.
Na s. 143-144 znajduje się informacja o ingerencji w artykuły relacjonujące bieżącą działalność Kościoła w Polsce z uwzględnieniem postaci Jana Pawła II.
Na s. 144 - komentarz na temat uczestnictwa cenzury w akcji propagandowej wymierzonej w Lecha Wałęsę, m. in. o wyeliminowaniu gratulacji złożonych przez papieża Lechowi Wałęsie z okazji otrzymania nagrody Nobla.
Maszynopis, oryginał.
Miejsce i data powstania dokumentu: Warszawa 23 XI 1983 r.
Projekt zrealizowany przez: 

Projekt współfinansowany przez: 

Patronat: 

Partnerzy: 






























