Menu

Wystawa biograficzna na Google Arts&Culture

Na największej na świecie platformie do udostępniania online kolekcji i zbiorów można już obejrzeć wystawę o Janie Pawle II. To efekt współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Skupia się głównie na okresie sprzed wyboru na Stolicę Piotrową, ale pokazuje również przełomowe momenty pontyfikatu.
Ekspozycja online, dostępna jest po polsku i po angielsku, składa się z ponad 50 obiektów, w tym zdjęć i filmu. Znaleźć wśród nich można między innymi archiwalne fotografie z dzieciństwa papieża, Krakowa z czasów II wojny światowej oraz ważnych miejsc, które odwiedził Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu. Materiały pozyskane zostały od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

ZOBACZ WYSTAWĘ
Wystawa jest również dostępna w formie plików pdf gotowych do wydruku, które: instytucje, parafie, stowarzyszenia, szkoły, biblioteki i inne jednostki mogą nieodpłatnie pozyskać i wydrukować we własnym zakresie.