Menu

Urszula Piech - spływy kajakowe z przyszłym papieżem

Informations
Archive description
Transcription
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
419/I_1_3_57
Owner signature:
W/57/07/W/46
Title:
Urszula Piech - spływy kajakowe z przyszłym papieżem
Date:
2007-09-25
Size and medium:
2,82 GB; MP4
Creator's name:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Repository:
Centrum Myśli Jana Pawła II
Content:
FILMED AT:
Olkusz
RECORDING DURATION:
00:33:10
JOURNALIST:
Marcin Witan
CAMERAMAN:
Paweł Augustynek
Short biographical note:
Urszula Piech (ur. 1938 r.) - urodziła się w Krakowie, mieszka w Olkuszu. Ukończyła studia na AGH, z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem.
Na regularne spotkania Środowiska z ks. Karolem Wojtyłą została zaproszona przez kolegę ze studiów. Na pierwszą wycieczkę z ks. Wojtyłą pojechała do Tenczynka k. Krakowa. Potem regularnie uczestniczyła we wspólnych modlitwach, dniach skupienia, rekolekcjach, kajakach. Odbyła kurs przedmałżeński w kościele św. Floriana, prowadzony przez ks. Karola Wojtyłę. Jako biskup udzielił on ślubu państwu Piech i był na weselu. Ochrzcił ich dwie córki.
Summary:
Spotkanie z Karolem Wojtyłą w duszpasterstwie prowadzonym przy kościele świętego Floriana w Krakowie. Kazania i rekolekcje ks. Wojtyły. Wspólne spotkania modlitewne, dni skupienia, rekolekcje oraz wycieczki: piesze wędrówki w góry oraz spływy kajakowe. Relacje panujące między członkami Środowiska od czasów studenckich po dziś dzień. Rozmowy z Karolem Wojtyłą, który przede wszystkim potrafił słuchać. Jego oddziaływanie na innych. Kazania Karola Wojtyły wymagające skupienia. Organizacja Mszy Świętych podczas wyjazdów i spływów kajakowych. Spotkania z okazji imienin, ostatki, bal przebierańców, kinderbale. Wybór na biskupa i konsekracja. Organizacja, przebieg i zwyczaje panujące na spływie kajakowym. Osobowość Karola Wojtyły, jego świętość i życie modlitwą.