Menu

Przemówienie do ormiańskiego patriarchy Jerozolimy Torkoma II Manoogiana

Informations
Collection: 2000
Available languages: PL
Archive description
Copyrights
Notes
Archive description
Identification:
Reference code:
N_3_2000_1050
Title:
Przemówienie do ormiańskiego patriarchy Jerozolimy Torkoma II Manoogiana
Date:
2000-03-26
Place:
Jerozolima
Category:
Ziemia Święta 2000
Content of the document

Wielce Błogosławiony Patriarcho!

Z wielką przyjemnością odwiedzam cię w twojej rezydencji, wspominając z radością nasze spotkanie w Rzymie przy okazji pamiętnej wizyty Jego Świątobliwości Karekina I w grudniu 1996 r. Z całego serca pragnę powtórzyć dziś słowa, które wówczas skierowałem do Katolikosa Patriarchy wszystkich Ormian: «Niech łaska tego spotkania i jego serdeczna atmosfera staną się 'lampą, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach' (por. 2 P 1, 19)».

Nasze dzisiejsze spotkanie jest kolejnym krokiem naprzód, jaki Pan pozwala nam uczynić na drodze ku umocnieniu więzi między Kościołem katolickim a Ormiańskim Kościołem Apostolskim. W obecnym Roku Jubileuszowym, gdy modlimy się szczególnie gorąco, aby Bóg obdarzył nas darem jedności, niech nasza przyjaźń będzie niczym modlitwa wznosząca się ku Ojcu jak kadzidło, jak wonność wieczornej ofiary złożonej na krzyżu przez Jego umiłowanego Syna.

Wielce Błogosławiony Patriarcho, odwiedzając twoją siedzibę czuję się jak brat pośród braci, którzy wspólnym wysiłkiem starają się budować Kościół Chrystusowy. Dziękuję wam za gościnne powitanie i proszę zmartwychwstałego Pana, aby obdarzył was oraz całe duchowieństwo i wszystkich wiernych Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Ziemi Świętej pomyślnością, radością i pokojem.